פנחס צינוביץ
אתר הבית

תמונות חיים
 

על אברהם רביד
19.03.1947 – 29.12.2004
מאת: לאה פלג
אברהם נולד בקיבוץ דפנה, בן שני ליונה וזליג צינוביץ, אח לפינחס. משפחה קיבוצית שורשית שממאפיינה הצניעות השקט ההליכה בתלם ההתייצבות למשימות העת ההיא, מתוך עמדות של שיתוף ושוויון, מתוך אמונה שזו הדרך, ובה גם מחנכים בנים לנתינה, להתגייסות לחברה וצרכיה. כך גם מסלולי הבנים, בהדרכת נוער בקיבוץ ומחוצה לו. ילדות ונעורים בקיבוץ ירוק, שופע מים ותקוות תום של אנשים המאמינים בעתידם ובעתיד ילדיהם במקום.
בשנת 1965 אברהם מתגייס לנחל. עובר קורס מפקדים, ומצטרף לפלס"ר, שהיה אז בשלבי הקמתו. יחידה זו נעה בשטח וסיירה בג'יפים.
אברהם נפצע כשרכב בו נסע, עלה על מוקש. 1968 ,לאחר שיקום ארוך, משלים בגרויות בקיבוץ יפעת, ובנופש אחד, על חוף הים בנתניה, נפגשים קרול ואברהם, פגישה המניבה נישואים, בשנת 1972 ומחליטים לבנות ביתם 'בקיבוץ של קרול'- הזורע.
בין השנים 1969-1972 אברהם לומד קלינאי תקשורת, וקרול מסיימת ביה"ס לאחיות מוסמכות.
כשאומרים אברהם, אומרים בנשימה אחת גם איש של תפקידים חברתיים בקיבוץ. בתחילת שנות השמונים, אברהם הוא רכז התרבות של הקיבוץ ובין השנים 1986-1988 משמש כמזכיר הקיבוץ. כמו כן לומד ומשמש יועץ ארגוני במספר קיבוצים. אברהם במקצועו עסק בטיפול בדיבור ובבעיות שמיעה, בעיקר של ילדים וכן עבד בהנהלת החשבונות של הקיבוץ.
בעבודתו של אברהם כקלינאי תקשורת, ב 'שטייר' בחיפה וב 'צליל' בזיכרון יעקב, באו לידי ביטוי כישוריו הטובים ואהבת האדם שאפיינה אותו כל חייו, גם לאחר שסיים את הטיפולים הנחוצים, המשיך בייעוץ למשפחות, בליווי ובתמיכה במטופליו.
אברהם איש של חיוך צנוע, של נאמנות לעשייה, טפיחה חמה, חיבוק ומבט ישיר, רך, איש שפניו אל האדם. קשוב ורגיש ובמקום של עוול- משמיע את קולו. איש ערכי שכמותו זקוקה החברה בכל מקום ועת, במיוחד בימים של אובדן דרך וערכים.
אדם יוצא מחייו פתאום ומשאיר משפחה אוהבת וידידים וגעגועים המתמלאים מחסרונו.


 
 
לייבסיטי - בניית אתרים