פנחס צינוביץ
אתר הבית

תמונות חיים
 
 
לעירית צינוביץ' ולכל המשפחה
שלום רב,
                                                                                                    
אמנם מאד באיחור, אבל אני מרגישה צורך להשתתף בכאבכם על פיני ז"ל שאיננו.
לראשונה נפגשתי עם פיני בהיותו במזכירות בני החטיבה בקיבוץ המאוחד- אותה ליוויתי כבוגרת במשך שנתיים בנושאי התרבות והאמנות, בהם הייתה באותן שנים פעילות ענפה בחטיבה.
ילד נער בהיר עיניים ומחשבה, פעיל ומפעיל וברוך כישרונות. דומני שבאותן שנים היה מפגשו הראשון עם משה קופפרמן ז"ל שהדריך בקורס ציור של החטיבה.
אח"כ הייתה הפציעה הקשה וליווינו אותו מרחוק בדאגה.
שנים רבות לא נפגשנו ואז באה תערוכתו הגדולה במוזיאון תל אביב בעריכתה של טלי טמיר ופתאום התגלו עולמות נפלאים של צבעים, סערה ורגשות. כתבתי לו אז על התרשמותי.
אף כי כמעט ולא נפגשנו, היה שולח לי הזמנה לכל תערוכה שלו ואני, לדאבוני, לא תמיד יכולתי לבוא. את התערוכה האחרונה הגדולה שלו בעין חרוד שכל כך רציתי לבוא לפתיחתה, החמצתי עקב מחלה.
ועכשיו, אני עוברת על פני עבודותיו הנפלאות בגלריה של קופפרמן, מסתכלת ב"יומנים" עם הרישומים והמילים וחשה באבדה הכואבת של נפשו היוצרת והמתייסרת והאובדן של הכישרון הגדול באמצע צמיחתו-פריחתו.
ליבי, ליבי איתכם, משפחתו, שאת אהבתו אליכם מרגישים כל כך ברישומיו ובמילותיו.
אנצור אתכם בליבי את זכרו של פיני ז"ל, כפי שהכרתיו.
 
עדנה סולודור
קבוץ גשר
30.07.07                    
 
נ.ב. לעירית- ראיתי אצל רוני קופפרמן בגלריה, חוברת שהוצאתם לזכרו של פיני. מאד אודה לך אם תוכלי לשלוח אלי את החוברת העדינה והמאפיינת כל כך את פיני ז"ל. בתודה מראש, עדנה ס.
 
 
03.08.07
                                  לעדנה סולידור שלום רב,
התרגשתי לקבל את מכתבך, התיאור שלך את פיני כנער, מאד מתחבר עם איך שפגשתי והכרתי את פיני והתכונות של פשטות וכישרונות, הם אלו שקסמו לי כל כך.
עברה כבר חצי שנה מאז פטירתו. לי מאד קשה. הזיכרונות הכואבים של מחלתו והסוף הנורא, והכול כך לא מוצדק ויחד עם זאת הכמות האדירה של ציורים, סטודיו במצב גרוע ושירים שצצים בפינות שונות בפנקסים קטנים וניירות פה ושם. גם ספרי ילדים ואני פשוט מרגישה שאם אני לא אטפל בדברים, לא ברמה של מכירות, אלא ברמה של אחזקה נאותה, היצירות פשוט יתפוררו וייעלמו, כך שזה עול גדול ויחד עם זה מלהיב ומחבר אותי כל הזמן לפיני ולזמנים בהם נעשו היצירות.
אני שולחת לך, לבקשתך, את החוברת שלנו ומתנצלת שהדף הראשון נפגע קצת 
כל טוב לך, ובמיוחד בריאות טובה!   עירית צינוביץ
 
                                            
 
לייבסיטי - בניית אתרים